دانلود فیلم ۲۰۰۲ ⁣⁣City of God (⁣شهر خدا)

 اطلاعات بیشتر :
محصول : ⁣۲۰۰۲
مدت زمان فیلم : ۱۳۰ دقیقه
ژانر: #درام ، ⁣#جنایی

 بخشی از جوایز کسب شده :

⁣⁣ نامزد اسکار در چهار رشته بهترین کارگردانی، بهترین فیلمبرداری، بهترین تدوین فیلم و بهترین فیلم‌نامه اقتباسی
نامزد بهترین فیلم خارجی زبان از دو جشنواره بفتا و گلدن گلوب
⁣⁣ جایزه بهترین الهام دهنده جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو

 امتیازات فیلم :
IMDB : 8.7
Rotten Tomatoes : 90%

خلاصه داستان : ⁣⁣⁣شهر خدا داستان تبهکاران شهری فقیر درحومه ریودوژانیروی برزیل است این فیلم داستان این تبهکاران را بر اساس یک داستان واقعی از دهه ۱۹۶۰ تا دهه ۱۹۸۰  دنبال می کند دو گروه تبهکاری می خواهند همدیگر را از دور خارج کنند تا توزیع مواد مخدر شهر را به تنهایی در دست بگیرند…

⁣کارگردان: ⁣⁣فرناندو میرلیس
بازیگران : ⁣⁣الکساندر رودریگوئز | آلیس براگا | لئوناردو فرمینو
موسیقی ⁣:⁣⁣ اد کورتز

دانلود فیلم 2002 ⁣⁣City of God (⁣شهر خدا)
 چرا باید این فیلم رو دید؟

فیلم درباره یکی از شهرهای حومه ریو دوژانیرو در برزیل است .که خشونت بی اخلاقی وبذهکاری در آن بیداد میکند. نام فیلم (شهر خدا) در اصل معنای مخالف و معکوس دارد و در لحظاتی از فیلم به راحتی میتونید خود را در جهنم فرض کنید.

⁣⁣ فیلم مبتنی بر رمانی از پائولو لینس است، که در شهر خدا بزرگ شده است، و به‌شکلی از آنجا گریخته است و هشت سال صرف نگارش کتابش کرده است و از زبان یکی از اعضای همین شهر روایت میشود که سه دوره زمانی ینی دهه ۶۰ دهه۷۰ و دهه ۸۰ را نشان میدهد و در اصل ۳ اپیزود مرتبط به هم از سه دوره زمانی این شهر است.خشونت و بذهکاری و بی اخلاقی حرف اول را در این شهر میزند و در صحنه هایی از فیلم که کودکان ۱۲-۱۳ساله مشغول مصرف مواد مخدر و آدم کشی هستند اوج فاجعه نمایان میشود.

در ادامه بخوانید:  معرفی و دانلود انیمیشن ⁣⁣⁣⁣The Secret World of Arrietty (⁣دنیای مخفی آریئتی)

⁣ ⁣⁣⁣شخصیت ها داستان کاملا باور پذیر می باشند و بیننده به خوبی با تمام شخصیت ها همزاد پنداری می کند.  فیلم شخصیت منفی و مثبت ندارد. بوشکاپه راوی داستان است و فقط داستان را نقل می کند. ⁣از نکات مثبت دیگر فیلم این است که به زیبایی زمان و مکان فیلم عوض می شود. همچنین نگاه بی طرفانه کارگردان  به شخصیت ها و این که شخصیت ها به خوبی پروش داده می شوند و این خشونت بسیار را فقر  جامعه باعث شده است.  افراد مقصر نیستند بلکه جامعه است که باعث بروز چنین حوادثی شده است.

⁣ این فیلم  در فهرست برترین ۱۰۰ فیلم از دید اعضای سایت IMDb در رده‌ی ۱۷ جای دارد و بسیاری آن را بهترین فیلم سینمای برزیل و شاید سینمای امریکای جنوبی می‌نامند.یک شاهکار غریب. نمایشی از خشونت، فقر و تباهی. خشونت فیلم خیلی جاها آزار دهنده نیست در این جامعه کشتن آدم ها در حد (و حتی کمتر از) کشتن مرغ های لحظات آغازین فیلم، معمولی و عادی است.

⁣امیدواریم از دیدن این فیلم لذت ببرید ♥