دانلود فیلم The Rules of the Game 1939

اطلاعات فیلم :

تاریخ انتشار: ۱۹۳۹/۰۷/۰۸

فرانسه

  Marcel Dalio , Paulette Dubost , Nora Gregor

Jean Renoir

#کمدی , #درام

امتیاز آی ام دی بی : ۸٫۱ از ۱۰ – میانگین رای ۲۱,۰۵۷ نفر

خلاصه داستان :

آندره خلبان جوان، عاشق مارکیز دولاشنزه می شود. ولی نمی داند که اولین قاعده بازی به سبک اشرافی این است که هیچ چیز را جدی نگیرد و بگذارد که بازی ادامه یابد. وقتی این قانون زیر پا گذاشته می شود چیزی جز رنج و مرگ باقی نمی ماند…

The Rules of the Game 1939

معرفی فیلم قاعده بازی :

قاعده بازی رنوار را به عنوان یکی از تاثیرگذار ترین و البته کامل ترین فیلم های تاریخ سینما می شناسند.
فیلمی که شاید با دیدن در نگاه اول بسیار ساده به نظر می رسد، اما به راستی کمتر فیلمی را در تاریخ سینما می توان یافت، که در عین حفظ سادگی و روان بودنش، اینقدر عمیق و چند لایه باشد، فیلمی که هر صحنه،هر سکانس و هر دیالوگش، یک مفهوم خاص را در پی دارد و آن چه که هدف کارگردان بوده است را به زیبایی نمایش می دهد.

قاعده بازی، در پی ریزی شخصیت هایش و تلاقی آن ها با یکدیگر، و البته نشان دادن جنس هر شخصیت به بیننده آن قدر موفق است که این فیلم را تبدیل به یکی از نمونه های عالی واقع گرایی در سینما کرده است.

فیلم چه از لحاظ فرمی و چه از لحاظ مضمونی از زمان خود بسیار جلوتر می باشد، رنوار با دوربینی که به مثابه یک نظاره گر عمل می کند و با عمقی که به میدان دید این دوربین می دهد، تلاش بر این دارد تا مخاطبانش را تنها در جایگاه بیننده قرار دهد، و اجازه قضاوت را از آن ها  بگیرد و در پی همین نوع خاص از روایت فیلم، رنوار شخصیت هایی را خلق می کند که همه به یک اندازه مقصر و شاید همه به یک اندازه بی تقصیر باشند.
قاعده بازی، اوج نقد یک کارگردان از جماعت مرفهی است که دیری نمی پاید تا خود  و وطن و آرزوهایشان را به خاک و خون می کشانند. کسانی که قاعده هایی برای خود دارند، اما تنها و تنها در ظاهرشان.
فیلمی که در نیمه ابتدایی کاملا شاد، مرفه و پر از زرق و برق به نظر می رسد، در نیمه دومش کاری می کند تا واقعیت بیشتر و بیشتر نمایان و بیننده تماما غرق در اتفاقی که می افتد شود، و آن همه زرق و برق و جلال و شکوه را به فراموشی بسپارد.
رنوار در اوج پختگی و کار بلدی قاعده بازی را می سازد، به همین دلیل دیدن چند باره این فیلم، زوایای جدیدی را به روی هر بیننده ای می گشاید، زیرا فیلم دقیق، حساب شده و روی قاعده پیش می رود.
کمی پیش از آغاز جنگ جهانی دوم، گروهی از انسان های ثرتمند و مرفه طبق عادتی همیشگی دور هم جمع می شوند تا به شکار و تفریح بپردازند اما…

در ادامه بخوانید:  10 فیلم جدید و جذابی که حتما باید ببینید

 

نویسنده: عباس نصراللهی